Formes de pagament

En Skum Acoustics utilitzem els serveis bancaris de l'entitat Banc Sabadell per garantir la màxima seguretat en els pagaments.
Disposem de dues modalitats diferents, que li seran proposades durant el procés de compra, perquè pugui triar la que més s'ajusta a les seves necessitats.

  TARGETA CRÈDIT / DÈBIT (TPV VIRTUAL)

És el mètode més ràpid i senzill; la confirmació del pagament es produeix de forma immediata (a temps real).

Quines targetes acceptem?
El TPV Virtual admet les targetes de crèdit i dèbit: Visa, Visa Electrón, Maestro y MasterCard.

Com funciona?
Seleccionant aquest mètode, vostè serà transferit a la Passarel·la de Pagament Segur (TPV Virtual), oferida per la nostra entitat bancària, en els servidors de Servired/Redsys; on se li sol·licitaran les dades necessàries per processar el pagament amb targeta, rebent una resposta immediata del resultat de l'operació.

Què succeeix amb les dades de la meva targeta?
Les dades de la targeta són gestionades directament per les entitats bancàries, a través de la passarel·la de Servired/Redsys. El procés és extern a Skum Acoustics i en cap moment tenim accés a les dades de la targeta; una vegada finalitzat el procés, la passarel·la de pagaments només ens comunicarà el resultat de l'operació.

Quines mesures de seguretat utilitza el TPV Virtual?
La plataforma TPV Virtual opera sota els protocols internacionals de Comerç Electrònic Segur (Verified by Visa i MasterCard SecureCode, tots dos basats en la tecnologia 3D Secure), per aquesta raó, per poder efectuar el pagament amb targeta, vostè haurà de tenir actiu el codi CES a la targeta que desitgi utilitzar. (CES = Comerç Electrònic Segur).

Com s'efectua el pagament amb el sistema CES?
Una vegada s'han introduït les dades habituals de la targeta (número de targeta, data de caducitat i codi de seguretat), el sistema CES sol·licitarà (en temps real) al banc emissor de la targeta (el seu banc), l'autenticació del titular de la mateixa (vostè), perquè procedeixi a autoritzar l'operació.
Cada banc emissor té el seu propi sistema d'autenticació, els més habituals són: targeta de coordenades de banca a distància, confirmació mitjançant codi PIN, mitjançant codi enviat via SMS al telèfon mòbil del titular...

Què passa si no tinc, o no em recordo del codi CES de la targeta?
El banc emissor de la targeta (el seu banc) no podrà acreditar que vostè és el titular de la mateixa i no autoritzarà l'operació; es generarà un codi de denegació i l'operació de pagament quedarà cancel·lada.
El TPV Virtual li retornarà al nostre comerç, on li oferirem la possibilitat d'utilitzar un altre mètode de pagament perquè pugui finalitzar el procés de compra.

  TRANSFERÈNCIA BANCÀRIA o INGRÉS EN COMPTE

És la modalitat clàssica de pagament diferit; escollint aquest mètode de pagament, després de la plana de confirmació de comanda, li facilitarem les nostres dades bancàries: titular, CCC, IBAN, BIC/Swift (rebrà una còpia per email), perquè pugui realitzar l'ingrés o transferència bancària al nostre compte del Banc Sabadell.

Ingrés en compte: podrà efectuar l'ingrés en finestreta o caixer automàtic en qualsevol oficina SabadellAtlantico. cercador d'oficines i caixers.

La preparació i enviament de la seva comanda s'iniciarà una vegada que la nostra entitat bancària ens confirmi que s'ha completat la transferència. Aquesta confirmació sol trigar entre 24 i 48 hores a fer-se efectiva, per això, li oferim la possibilitat d'accelerar el termini enviant-nos el justificant bancari de la transferència (o ingrés) al nostre email: customer@skumacoustics.com.

Les comandes per ingrés / transferència que no hagin estat abonades en un termini de 10 dies, des de la confirmació de la comanda, seran cancel·lades.


Si té qualsevol dubte sobre els mètodes de pagament, o sorgeix una incidència durant el procés, contacti amb nosaltres a través del tel. 93 119 0354.

PARTNERS:

Banc Sabadell Verified by Visa MasterCard Securecode